Pet golova u Kaknju i pobjeda Rudara

Prva liga FBiH, 29. kolo

Fudbaleri kakanjskog Rudara pobijedili su Orašje s 3:2 u susretu 29. kola Prve lige Federacije BiH.

Oba tima su u ovaj meč ušli bez ikakvog imperativa, ali su domaći u takvoj situaciji ipak bili nešto bolji i slavili su pobjedu.

Već nakon 20 minuta igre bilo je jasno da bodovi ostaju u Kaknju. Salković je pogodio za vodstvo nakon šest minuta igre, da bi u 20. minuti na 2:0 povisio Čizmić.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku bila postignuta još tri gola. Vila je s penala u 73. minuti smanjio rezultat na 2:1, da bi šest minuta kasnije Gafurović pogodio za plus dva, 3:1.

Uspjelo je Orašje u nadoknadi vremena doći do još jednog pogotka, a konačnih 3:2 postavio je Antonio Vidović.

Prva liga, 29. kolo:

Rudar - Orašje 3:2 (Salković 6', Čizmić 20', Gafurović 79' / Vila 73'p, Vidović 90+2')

RUDAR: Jović, Sarvan, Alić, Durmić, Smolo, Kulović, Džafić, Salković, Neimarlija, Gafurović, Čizmić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

ORAŠJE: Kurbašić, Prljeta, Koprivica, Vila, Brkić, Vidović, Pejić, Mujkić, Aletić, Prgić, Tanturovski.