Poraz Branitelja, Ljubušaci ostaju u ligi

A. Beganović
Teme:

Odigrano je 26. kolo Druge lige FBiH u kojem je vodeći Branitelj pretrpio poraz, dok je Sloga iz Ljubuškog slavila pa je tako osigurala ostanak u ovom rangu takmičenja.

Vodeći Branitelj poražen je na gostovanju u Višićima (2:1), a drugoplasirana Sloga iz Gornjeg Vakufa slavila je na svom terenu protiv Lokomotive (4:1), pa je sada razlika između prvoplasiranog i drugoplasiranog četiri boda.

Fudbaleri Sloga iz Ljubuškog su bez većih problema pobijedili ekipu Rame i sa nova 3 boda vjerojatno su zaključili borbu sa ostanak 4 kola prije kraja prvenstva.

Domaći su krenuli agresivno što je rezultiralo i brzim pogotkom u 5. minuti, kada se na ubačenu loptu sa desne strane najbolje snašao Jelčić i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Ipak u jednoj polukontri gosti su uspjeli izjednačiti u 29. minuti i produžiti svoje šanse da ostanu neporaženi na Babovcu.

Sloga je nastavila sa pritiskom što je dovelo do prekršaja u kaznenom prostoru gostiju u 40. minuti. Najstrožu kaznu je bez većih problema realizirao opet Hrvoje Jelčić te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 2:1.

Drugo poluvrijeme je obilovalo prilikama ponajviše pred golom Rame ali se u završnici Ljubušaci nisu najbolje snalazili te se rezultat nije mijenjao do 70. minute kada je Andrej Petović oduzeo loptu i solo prodorom pogodio za konačnih 3:1.

Dobra predstava Sloge pred gostovanje kod favoriziranog "imenjeaka" Sloge iz Gornjeg Vakufa sljedeću nedjelju.