Prekid u Istočnom Sarajevu

U zaostaloj utakmici 17. kola Premijer lige BiH, grupa Jug u I. Sarajevu na stadionu SRC "Slavija" snage su odmjerili kadeti i juniori FK "Slavija" i FK "Olimpik". Nažalost susret kadeta igran je samo 40 minuta.

Naime kod stanja 0:1 za goste (strijelac Mirzet Buljubašić u 6 minuti).u jednoj veoma korektnoj i fer utakmici. Nakon što je sudija Tarik Kečo označio kraj prvog dijela u poluvremenu u službenim prostorijama FK "Slavija" fizički je napadnut prvi asistent na utakmici kadeta, Adnan Pervan iz Sarajeva.

Vinovnik incidenta je golman prvog tima premijerligša iz I. Sarajeva, Ratko Dujković. Utakmica je prekinuta a Pervan je naknadno pregledan u kliničkom centru na Koševu, a umjesto njega utakmicu juniora sudio Vladimir Bjelica.

Susret juniora završen je bez pobjednika, a postignut je po jedan gol na obje strane. Poveli su gosti preko Irfanana Hadžića u 18 minuti, a izjednačio je Nemanja tešanović u 32 minuti što je bio i konačan ishod.

Susret kadetskih ekipa će biti predmet Takmičarske i Disciplinske komisije NS/FS BiH, a nakon duela juniorskih ekipa tablica izgleda ovako:

1. Zrinjski                       17        10          2         5       42:24     32

2. Željezničar                 16        10          2         5       38:23     32

3. Sarajevo                     17        10          1         6      33:21      31

4. Olimpic                       17         8          6          3      28:18      30

5. Široki Brijeg               17         9          1          7      33:26      28

6. Radnik                        17         9          1          6       31:25     28

7. Velež                           17         7          1          9       29:46     22

8. Rudar                          17         4          5          8       19:23     17

9. Leotar (-3)                   17         5          2         10      14:34     14

10. Slavija                         17         1          3         13      13:40       6