Prihvatljiv poraz hrabrih mladih Zmajeva u Murciji

U-21 reprzentacija BiH vezala i treći poraz

Mlada U-21 nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španije u Murciji u četvrtom kolu kvalifikacija za EP. Favoriti, domaćini, slavili su sa 3:2.

Nakon poraza od Mađarske i Austrije, izabranici Vlade Jagodića izgubili su od Španije, no ruku na srce, niko nije mogao ni očekivati nešto više protiv svjetskih prvaka.

Španci su bili dominantni, posebno trkački od prve minute i naši momci teško su uspijevali da pariraju superirnom domaćinu. Zaprijetili su Jajalu već u trećoj minuti, ali Torres je neprecizan nakon udarca glavom. Uzvratili smo preko Bevaba, ali je Pacheco bio siguran.

I onda neočekivan pogodak u 13. minuti. Grahovac je postigao fantastičan pogodak udarcem sa oko 25 metara, iznenadivši mnoge. Tim golom smo dodatno razljutili Špance. U 20. minuti zvijezda Reala Morata je pucao, Jajalo je odbranio.

Španija dolazi do izjednačenja u 30. minuti. Pardo je šutirao sa 16 metara iz slobodnjaka, Jajalo kratko odbio, natrčao Sergio Roberto i glavom loptu poslao u mrežu za 1:1. Ubrzo nova velika prilika za domaće, opet Morata, ali Jajalo brani.

Sarabia je oprobao svoj udarac u dva navrta, pa treći put i u 41. minuti, ali uspjeli smo sa dobrih 1:1 okončati prvo poluvrijeme. Španija do vodstva stiže već nakon pet minuta igre u drugom dijelu. Sarabia je centrirao iz kornera, a Niguez glavom pogodio sa sedam metara.

Umalo da izjednačimo samo dvije minute kasnije, Subić je centrirao s lijeve strane, Mešanović pucao glavom, ali Pacheco je izbacio u korner. Sarabia je ko zna koji put zaprijetio i u 58. minuti, ali Jajalo je odbranio.

U 68. minuti rezervista Bekić je imao stopostotnu šansu, izašao je sam pred gol domaćih, no jedan španski branič uspio je u posljednji čas loptu izbaciti u korner.  Kazna je uslijedila već u sljedećem napadu. Nakon brze kontre, lopta je ubačena od Roberta s desne strane, a Morati nije bilo teško postići pogodak i riješiti dileme oko pobjednika.

Rezervista Kvesić donio nam je još jedan gol u 86. minuti, pogodivši prizemno iskosa s desne strane poslije sjajnog proigravanja Čajića. Bilo kako bilo, ove kvalifikacije su skoro izgubljene, ali naši momci večeras su časno poraženi u Murciji i ovakvi porazi su, složit ćete se, prihvatljivi.