Remi Slavije i Veleža na otvaranju sezone

Bez pobjednika u Lukavici

Fudbaleri Slavije i Veleža remizirali su (1:1) u susretu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U dosta solidnoj utakmici za naše uslove Slavija i Velež su na kraju podijelili bodove.

Prvo poluvrijeme je donijelo nekoliko dobrih šansi s obje strane, a najbolju je imao Semir Đip napadač Slavije, koji je uzdrmao prečku nakon pola sata igre.

Konstantna opasnost po gol gol Veleža bio je iskusni Darko Spalević. Srbijanski napadač je imao nekoliko dobrih šansi, ali nije uspijevao da nađe put do mreže tima iz Mostara.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je Slavija bila nešto konkretnija, no napadači ekipe iz Lukavice nisu imali svoj dan.

Zato je Velež svoju prvu veeliku šansu iskoristio. Igrala se 62. minuta kada je Janković iskoristio lošu reakciju odbrane domaćih, te je pogodio za vodstvo Veleža od 1:0.

Do kraja je Slavija imala više do igre, a u 89. minuti su stigli do boda. Za konačnih 1:1 je pogodio Damir Rovčanin.