Rođeni nemoćni u velikom mostarskom derbiju

Kup BiH, osmina finala

Mostarski derbi u osmini finala Kupa BiH odigrali su Zrinjski i Velež, a domaći tim je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Plemići su u ovaj meč ušli kao veliki favoriti, a to su na kraju pokazali i na terenu, te će vjerovatno igrati u četvrtfinalu.

Od prvog sudijskog zvižduka Zrinjski je žestoko krenuo prema golu Velaža, a već su u petoj minuti preko Momčila Mrkaića došli do vodstv od 1:0.

Imao je domaći tim još mnogo dobrih šansi u prvom dijelu, ali se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Ipak, u nastavku su uspjeli da prelome meč i dovršili su posao protiv velikog rivala.

Prvo je u 55. minuti rezervista Danijel Stojanović povećao prednost na 2:0, da bi sve dileme oko pobjednika otklonio također rezervista Toni Jović, koji je u 67. minuti pogodio nakon dvije minute u igri.

Najbolju priliku za Rođene imao je Uzun u 80. minuti. Izašao je sam pred Vasilja, ali mu ovaj brani udarac.

Do kraja je ostalo 3:0 za Zrinjski, koji je tako vjerovatno osigurao četvrtfinale.