Rudar i Orašje opravdali ulogu favorita

Sigurne pobjede

S. Mlaćo

Rudar iz Kaknja bez većih problema slavio je danas nad Čapljinom 2:0.

Domaći su poveli već u drugoj minuti kada Muamer Vila trese mrežu gostiju. Nakon toga sjajne dvije prilike za Aničić ali se rezultat nije mijenjao.

Gosti se u Kakanj nisu došli braniti i pokazali su to preko Haračić čiji sjajan udarac brani golman Rudara.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Miketek pokušava iz slobodnog udarca, ali stativa je spriječila izjednačenje.

Za konačnih 2:0 pogodio je Alidin Dino Hajdarović, koji je nakon toga zaradio i isključenje.

FK Rudar Kakanj - HNK Čapljina 2:0

FK Rudar Kakanj: Čelebić, Alić, Zukić, Hajdarović, Vila, Dizdarić, Topalović, Đuđo, Spahić, Čizmić, Aničić.

HNK Čapljina: Buntić, Miketek, Bratić, Leko, Jazvin, Pecelj, Ćosić, Haračić, Popović, Isić, Rodin.

Ulogu favorita opravdala je i momčad Orašja koja je na svom terenu slavila nad fenjerašem Novim Travnikom 2:0.

Domaći su poveli u 11. minuti preko Zorana Brkovića, a konačnih 2:0 postavio je u 72. minuti Milovan Novaković.

HNK Orašje - NK Novi Travnik 2:0

HNK Orašje: Kurbašić, Koprivica, Đukić, Purić, Demonjić, Marošević, Marković, Prgić, Brković, Lugavić, Novaković.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Novi Travnik: Hajrić, Čakić, Silajdžija, Mehić, Ramulj, Baručija, Petak, Mamuša, Miličević, Džaja, Buljubašić.