Rudar u zadnjih pet minuta prokockao dva gola prednosti

Prva liga FBiH, drugo kolo

U duelu Rudara i GOŠK-a nije bilo pobjednika, susret je završen rezultatom 2:2.

Rudar je u prvom kolu poražen u Banovićima, a u drugom je osvojio samo bod, mada je imao 2:0 do 85. minute.

Kakanjci su imali sigurno vodstvo, bolje su stajali na terenu i pravo je čudo kako su gosti iz Gabele stigli do boda.

Vodeći gol postigao je Fadil Čizmić u 23. minuti, da bi na 2:0 sredinom drugog dijela povisio Alagić Armin. Miljenko Bošnjak pet minuta prije kraja smanjuje na 2:1, a Matej Rodin u 90. donosi šok za Kakanjce i postavlja konačnih 2:2.

Rudar sada ima jedan, GOŠK također, a priliku za prvu pobjedu imat će pred svojim navijačima narednog vikenda protiv Jedinstva. Rudaru pak slijedi gostovanje Čapljini.

Rudar - GOŠK 2:2 (Čizmić 23, Alagić 59/ Bošnjak 85, Rodin 90)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Rudar: Mujagić, Sarvan, Alagić, Hrustanović, Crnović, Prkić, Dželo, Topalović, Čehajić, Gafurović, Čizmić

GOŠK: Sušac, Milović, Bošnjak, Odak, Kaić, Malčić, Đajić, Rozić, Rodin, Jelavić, Aničić