Sarajevo blizu, ali ipak bez poklona za svoj 66. rođendan

Zrinjski u četvrtfinalu Kupa

Nogometaši Sarajeva nisu uspjeli svom klubu za 66. rođendan pokloniti prolaz u četvrtfinale Kupa BiH. Istina slavili su bordo momci sa 2:1, no  rednost Zrinjskog od 3:1 iz prvog susreta, ipak, je bila prevelika.

Uvodnih pola sata igre nije nam donijelo dopadljivu nogometnu predstavu, premda je Sarajevo imalo incijativu, dok su Zrinjsko, shvatljivo, došli s ciljem da sačuvaju dva gola prednosti iz prve utakmice (prisjećamo da je u Mostaru Zrinjski slavio s 3:1).

No, da bismo barem malo "dočarali" prvih pola sata igre, možemo kazati da je u 11. minuti Torlak na ubačaj Beloševića glavom pucao nekih dva metra iznad gola Hadžića. I onda je iz prve prave prilike stigao pogodak. Dogodilo se to tačno u 30. minuti. Husejinović je centrirao, a Hadžić, potpuno neometan, glavom s nekih sedam metara loptu poslao iza leđa svog prezimenjaka na golu Plemića.

Samo šest minuta trajalo je slavlje domaćih. Marin Aničić je nakon ubačaja sa strane glavom loptu skrenuo iza leđa nemoćnog Bandovića. Mogli su gosti u finišu prvog dijela i do preokreta. Šćepanović se ubacio po strani u šesnaesterac Sarajeva, dobro je gađao, ali je Bandović spasio bordo momčad.

U nastavku, već na poluvremenu, dvostruka izmjena kod domaćih. Umjesto Karamatića i Šunjevarića u igru su ušli Tadejević i debitant Ademović. U 47. minuti je Torlak imao dobru šansu, ali pucao je tik pored desne stative Hadžićevog gola.

U 51. minuti Belošević je dobro gađao iz slobodnjaka s nekih 20-ak metara, ali se Hadžić nije dao iznenaditi. Tri minute kasnije, baš kao i kod vodećeg gola domaćih, Husejinović odlično centrira, ali Hadžićev udarac glavom ovoga puta nije završio u mrežu Mostaraca.

Husejinović je u 65. minuti izveo slobodni udara sa 30-ak metara, lopta odlazi malo iznad Hadžićeve prečke. Jalovi napadi domaćih do kraja. U 76. očajan pokušaj Tadejevića, a zatim je Ademović uposlio Husejinovića, koji nije imao najbolju završnicu.

Ademović se nije najbolje snašao nakon što ga je u 82. minuti uposlio Husejinović, pa je propala još jedna dobra šansa za Sarajevo. Hadžić je u sudačkoj nadoknadi zabio za pobjedu, ali ostalo je kod rezultata 2:1.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Inače, treba napomenuti da Sarajevo danas slavi svoj 66. rođendan. Ispali su iz Kupa, pa je to pomalo pokvarilo slavljeničku atmosferu, ali budite uvjereni da bordo klub živi za pobjedu u derbiju i osvajanje titule. To bi nadoknadilo, sigurno, neuspjeh u najmasovnijem natjecanju u našoj zemlji.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: