Sarajevo deklasiralo Radnik

Pionirska Premijer liga

Pioniri FK Sarajevo pobijedili su Radnik iz Bijeljine sa 7:0 u susretu 9. kola Premijer lige BiH.

Mladi bordo momci su lagano došli do trijumfa i to na krilima Edda Nezirovića, koji je postigao četiri pogotka.

Ovaj mladi fudbaler je golijadu otvorio u petoj minuti pogotkom za 1:0, da bi na 2:0 povećao 16. minuti.

Potom su pogađali Sejmenović i Ćosić za rezultat poluvremena od 4:0.

Nastavak je donio još tri gola u mreži gostiju. U 51. i 61. minuti ponovo je Nezirović pogodio, a tačnu na ovaj meč je postavio Mujkić golom u 62. minuti za konačnih 7:0.

U još jednoj utakmici odigranoj danas, Zrinjski je na gostovanju savladao Mladost sa 4:1.

Dva gola je za goste postigao Matej Šakota, a pogađali su još Buturović i Vrankić. Počasni gol za Mladost postigao je Hindija.