Sarajevo deklasiralo Velež, Široki preuzeo vrh

Premijer liga, juniori, 18. kolo

Juniori Širokog savladali su danas u 18. kolu Premijer lige BiH ekipu Viteza s 3:1, te su bar na nekoliko dana preuzeli vrh tabele.

Bez većih problema je Široki stigao do pobjede. Bondža je u 35. minuti pogodioza vodstvo domaćih, da bi samo tri minute kasnije Šaravanja s penala povećao prednost na 2:0.

Gosti su uspjeli također s bijele tačke preko Vujice pogode za 2:1, ali je Prekpaljaj u 83. minuti postavio konačan rezultat susreta od 3:1.

Široki je ovom pobjedom preuzeo vrh od Željezničara koji svoj meč protiv Slavije igra 1. aprila.

Sarajevo je s uvjerljivih 5:0 savladalo ekipu Veleža.

Za razliku od starijih kolega, koji su poraženi u Mostaru, mladi bordo tim je bez puno muke savladao Rođene.

Već nakon prvih 45 minuta su pregazili Velež. Imali su vodstvo od 3:0 pogocima Handžića, Burovića i Zeljkovića, da bi u nastavku pogađali Avdić i Anđušić za konačnih 5:0.

Najviše pogodaka u postignuto je u meču Čelika i Zvijezde. Zeničani su na kraju slavili pobjedu od 6:3, dok je ekipa Borca slavila sigurnu pobjedu od 2:0 na gostovanju u Travniku.

Uvjerljiv je bio i Olimpic protiv Slobode (3:0), dok je Zrinjski s 2:0 savladao Radnik.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Premijer liga juniori, 18. kolo:

Sarajevo - Velež 5:0 (Handžić 27', Burović 31', Zeljković 39', Avdić 55', Anđušić 65')
Travnik - Borac 0:2 (Lolić 57', Zekanović 70')
Čelik - Zvijezda 6:3 (Hibović 4', Šabanović 9', Softić 24', 54', Duraković 36', Mehić 64' / Čolić 60', Muratović 66', Suljić 75')
Olimpic - Sloboda 3:0 (Salihagić 18', Klačar 24', Šahović 66')
Široki - Vitez 3:1 (Bondža 35', Šaravanja 38'p, Prekpaljaj 83' / Vujica 60'p)
Zrinjski - Radnik 2:0 (Čavar 62', Golemac 80')