Sarajevo lako protiv Viteza

Juniorska Premijer liga

U subotu je startao proljetni dio prvenstva Premijer lige Bosne i Hercegovine za juniore.

Prvu utakmicu odigral isu Vitez i Sarajevo, a juniori koje predvodi bivši trener bordo seniora Dženan Uščuplić stigli su do lagane pobjede rezultatom 2:0.

Ševkija Resić je u 23. minuti najprije pogodio za 1:0, da bi dileme oko pobjednika otklonio rezervista Alen Mustafić golom u 84. minuti.

Za Sarajevo je ovo bila 15. pobjeda i sada se ovaj tim nalazi na vrhu tabele sa istim brojem bodova kao i gradski rival Željezničar, koji će sutra ugostiti Krupu.

Široki Brijeg je sa 6:0 ponizio Metalleghe, a strijelci su bili Stipe Jurić (3), Karlo Buhač (2) i Bože Vukoja.

Vitez - Sarajevo 0:2 (Resić 23, Mustafić 84)

Vitez: Badrov, Bošatlija, Vrhovac, Baškarad, Zrnić, Ivišić, Vujica, M. Vujica, Tirić, D. Badrov, Šibčić.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Sarajevo: Kovačević, Resić, Miletić, Đurić, Škrijelj, Blagojević, Smajlagić, Salčinović, Pidro, Veladžić, Klarić.