Sarajevo lako s Rudarom, nova dva gola Hadžića
Bordo momčad sigurna

Bordo tim slavio sa 3:0

E. Škorić, foto: A. Balić

Nogometaši Sarajeva stigli su do lagane pobjede (3:0) nad Rudarom iz Prijedora u prvom susretu 17. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ono što su u bordo taboru najavljivali prije ove utakmice, to se i dogodilo - Sarajevo je u dobroj utakmici, bez većih problema, stiglo do tri boda.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti, Mikić je pucao iz slobodnjaka, ali pored gola Bandovića. U 11. minuti stopostotna prilika za Prijedorčane. Handžić je odlično proigrao Pejića, ovaj krenuo sam na gol Bandovića, ali koštalo ga je što je želio biti nesebičan, pa je loptu umjesto da šutira u gol, poslao lijevo u prazan prostor.

Pet minuta kasnije, u 16. minuti, Rudar je oštećen. Handžić je zabio gol bivšem klubu iz čiste pozicije, ali je pomoćni sudac signalizirao nedozvoljenu poziciju. U 19. minuti Sarajevo je povelo. Džakmić i Torodović su kombinovali, ovaj prvi sjajno centrirao, Hadžić glavom loptu poslao u mrežu nemoćnog Bodiroge.

Trener domaćih Jović već u 21. minuti morao je obaviti prinuđenu izjavu. Povrijeđenog Tadejevića zamijenio je Zlatković. U 24. minuti prednost domaćih je udvostručena. Melunović je ostao potpuno zaboravljen u petercu gostiju nakon ubačaja iz kornera.

Nedugo nakon toga prinudna izmjena i kod gostiju nakon teže povrede stopera Savića, koga je zamijenio Kotoran. U 30. minuti Džakmić puca pored gola, a nedugo nakon toga Bodiroga brani udarac Todorovića. Pet minuta prije odlaska na odmor Mišan dobro šutira s nekih 17 metara, prizemna lopta je namučila Bandovića, koji na kraju izbacuje u korner.

Na otvaranju drugog dijela sjajna udarac Hadžića, Bodiroga brani, a u 52. minuti Haurdić je poslao povratnu loptu za Hadžića, koji topovski puca, Bodiroga spašava Rudare, a odbijenu loptu preko gola šalje Todorović.

Treći gol Sarajevo postiže u 73. minuti. Haurdić odlično centrira s desne strane, Todorović je išao na loptu, koja se odbija do Hadžića, ovaj na pravom mjestu i sa svega četiri metra loptu šalje u mrežu za svoj 11. prvenstveni pogodak, te je ubjedljivo prvi strijelac lige.

Do kraja utakmice Sarajevo je sačuvalo visoku prednost i ponovo se primaklo vodećem Željezničaru, a bordo navijači se nadaju kiksu gradskog rivala, koji od 17 sati igra u Banjoj Luci.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: