Sarajevo nije uspjelo: Čelik u Zenici s bodom

A. Beganović, foto: A. Balić

U derbiju 1. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Čelik su na Koševu podijelili bodove (0:0).

Nac samom optvaranju utakmice vidjeli smo uobičajeno ispitivanje snaga, da bi u 13. minuti gosti iz Zenice prvi zaprijetili. Naime, Mešanopvić je dugom loptom uposlio Bajraktarevića, koji je dobro prima u šesnaestercu Sarajeva, no odbrana bordo momčadi u posljednji trenutak otklanja opasnost.

Samo dva minuta kasnije i Sarajevo prijeti, lijepa akcija bordo momčadi po desnoj strani, dobar centaršut, no Brković izbija u korner.

Do 37. minute ništa vrijedno pomena nije se dešavalo, a onda je Čelik mogao povesti. Nakon nešto lošije intervencije Bandovića lopta se odbija do Baraća, koji efektno pokušava lobovati golmana bordo momčadi, no greda je saveznik domaćih.

U samom finišu izabranici Vlade Jagodića su malo stiskli. Prvo je Belošević u 43. minuti pokušao iz slobodnjaka, no Nurković je siguran. Dva minuta kasnije Zlatković dobro šutira, ali opet je nam jestu golman Čelika. Nakon Nurkovićeve intervencije lopta se odbija do Husejinovića, koji dobro šutira, ali ovaj put je greda saveznik Zeničana.

Na početku drugog dijela, tačnije u 53. minuti Bandoviću je opet zaprijetio Barać, no promjene rezultata nije bilo. Četiri minute kasnije velika prilika za bordo momčad, no Hadžićev dobar udarac još bolje brani Nurković.

Do 74. minute nije bilo većih uzbuđenja da bi Krpić samo što je ušao u igru zaprijetio golmanu Čelika, koji opet izlazi kao pobjednik.

U posljednjoj 15 minuta izabranici Dragana Jovića pokušavali su preskakanjem igre doći do nekih prilika, no u tome nisu uspjeli, pa je ostalo 0:=, što je možda i najrealniji ishod.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: