Sarajevo razbilo Slobodu u Tuzli

Bordo tim slavio na Tušnju

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su kao gosti u Tuzli ekipu Slobode sa 3:1 u susretu 11. kola Premijer lige BiH.

Derbi u Tuzli otvoren je crvenim kartonom. Igrala se osma minuta kada Haris Mehmedagić neoprezno startuje nad Samirom Radovcem i sudija Vladimir Bjelica mu je pokazao crveni karton.

Igrača više Bordo tim je iskoristio u 19. minuti. Hebibović je spustio loptu za Krstea Velkoskog koji prekrasnim udarcem pogađa za vodstvo gostiju od 0:1

Tokom prvog poluvremena viđeno je dosta prekida igre. Nije bilo previše aktivnog fudbala, ali je golova moglo biti. Veliku šansu da poveća prednost propustio je Velkoski u 30. minuti. Hebibović ga je ponovo odlično poslužio, a Makedonac sa samo dva metra prebacuje kompletan gol.

Imala je Sloboda nekoliko pokušaja preko kontri. Ipak, do gola nisu uspjeli doći i na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:1.

Nastavak donosi potpunu kontrolu igre Sarajeva. Nakon nekoliko dobrih pokušaja u 61. minuti je meč i odlučen. Bekić je odlično ubacio loptu s lijeve strane, a pogodio je Mersudin Ahmetović za 0:2.

Šest minuta kasnije novi gol za Ahmetovića. Ovog puta mu je asistirao Sarić, a iskusni napadač pogađa za 0:3.

Uspjela je Sloboda u 74. minuti da dođe do gola. Nakon kornera pogodio je Ignjatović za smanjenje rezultata na 1:3.

Do kraja promjene rezultata nije bilo. Sarajevo je došlo do važna tri boda koja ih dodatno približavaju samom vrhu.