Sarajevo rutinski u Mostaru, Delač se vratio na gol

Bordo tim slavio s 3:0

Sarajevo je očekivano, bez većih problema, slavilo u Mostaru protiv Veleža u susretu 27. kola Premijer lige BiH.

Bordo tim je iskoristio veliku ulogu favorita i već za 45 minuta prvog dijela stigao do pobjede, kojom se vratio na treću poziciju premijerligaške tabele.

Već u petoj minuti Duljević ubacuje iz kornera, Harba glavom loptu šalje iza leđa nemoćnog Bobića. U 11. minuti Emerson puca, Bobić siguran.

Na drugi gol Sarajeva čekalo se do 22. minute, kada je Okić glavom pogodio na ubačaj Duljevića.

Potom u 28. minuti Almir Bekić pogađa stativu iz slobodnog udarca, a u 40. minuti Duljević lijepo pogađa za 3:0.

U nastavku je šansu na golu Sarajeva dobio oporavljeni golman Matej Delač. Sarajevo je imalo dobru šansu preko Duljevića, koji je pogodio spoj prečke i stative prije nego je napustio igru, a na drugoj strani najbolju šansu za domaće imao je Rovčanin, kada je pogodio prečku.

Sarajevo se tako na dobar način vratilo poslije poraza od Željezničara u derbiju, a bordo tim sada ima mečeve sa Mladosti, Slobodom u Tuzli i Olimpicom.

Velež - Sarajevo 0:3 (Harba 5, Okić 22, Duljević 40)

Velež: Bobić, Alikadić, Jakirović, Mahinić, Kodro, Serdarević, Rovčanin, Jakupović, Ćemalović, Lukomirak, Papaz.

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Kovačević, Duljević, Okić, Emerson, Mihojević, Bekić Al., Barbarić, Harba, Radovac.

Velez-Sarajevo 0:1 by redakcija1
Velez-Sarajevo 0:2 by redakcija1
Velež-Sarajevo 0:3 by redakcija1
Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: