Sarajevu samo bod u Zvorniku

Bez golova u duelu Drine i Sarajeva

Sarajevo je danas gostovalo u Zvorniku u 20. kolu BH Telecom Premijer lige, a Drina je uspjela ostati neporažena (0:0).

Zvorničani su po teškom terenu ravnopravno nosili s favorizovanim gostima, a u prvom dijelu domaća ekipa je bila bolja i opasnija, te je imala nekoliko sjajnih šansi.

Rustemović je u sedmoj minuti šutirao pored gola domaćih, a u 18. minuti stopostotna šansa za Drinu. Fiipović je krenuo sam prema golu, ali je dao predug for i Delač je stigao do lopte.

Nekoliko minuta kasnije opasan napad gostiju, ali je domaća odbrana otklonila opasnost ispred Okića. U 20. minuti Delač ponovo spašava goste nakon ubačaja Filipovića s lijeve strane.

Potom je razigrani Filipović u 23. minuti šutirao preko gola. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Na poluvremenu je ušao Stojčev i unio je živost u igru Sarajeva, te je upravo on zaprijetio s dva udarca, no oba puta nije bio precizan. U 55. minuti slab udarac Okića, pa domaći golman lako hvata loptu.

Dosta mučenja u posljednjih pola sata, teške borbe na terenu, ali mreže su ostale netaknute i domaćinu je ovaj bod svakako značajniji, dok je Sarajevo propustilo priliku da smanji zaostatak za vodećim Širokim, koji je odigrao 0:0 u Gradačcu. Bekić je promašio dvije dobre šanse za bordo tim u samoj završnici utakmice...

Drina - Sarajevo 0:0

Drina: Maksimović, Filipović, Jokić, Milošević, Kikić, Mrkaić, Lazarević, Memović, Nedeljković, Bošković, Blagojević.

Sarajevo: Delač, Rustemović, Kovačević, Okić, Benko, Berberović, Kallasi, Cimirot, Puzigaća, Radovac, Bilbija.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: