Šest golova Sarajeva u Širokom, Sloboda slavila sa 14:0

Juniorska Premijer liga, 8. kolo

Pet utakmica juniorske Premijer lige BiH odigrano je danas, a vrijedi izdvojiti visoke pobjede Sarajeva i Slobode.

Sarajevo je u derbiju savladalo Široki na gostovanju sa 1:6.

Fantastičnu igru je pružio bordo tim i na kraju je do vrha napunio mrežu Širokog.

Pitanje pobjednika ekipa s Koševa je riješila u prvom poluvremnu kada su imali prednost od 4:0.

Rondić je otvorio seriju golova u 13. minuti, a potom su pogađali još Klarić, Mustafić i Resić za uvjerljivu prednost nakon prvih 45 minuta.

Nakon pet minuta igre u nastavku Alić je povećao prednost na 0:5, da bi počasni gol za domaće postigao Dedić dvije minute kasnije. Konačnih 1:6 postavio je Dervišagić u 89. minuti.

Juniori Slobode doslovno su pregazili GOŠK u Gabeli, a meč je završen pobjedom Tuzlaka od 14:0.

Šest golova postigao je Saša Maksimović, tri je dodao Dino Hodžić, a pogađali su još Omerović, Nišić, Beganović, Kapidžić i Armin Hodžić.

U ostalim mečevima gostujuću pobjedu je ostvarila i Mladost u Vitezu (1:2), dok su domaće pobjede ostvarili Radnik nad Borcem s 3:1 i Krupa nad Zrinjskim (1:0).