Sigurna pobjeda Metalleghea, borba za elitu se nastavlja

Prva liga FBiH, 29. kolo

Nogometaši Metalleghea pobijedili su Čapljinu s 3:1 u susretu 29. kola Prve lige Federacije BiH i ostali su u igri za plasman u Premijer ligu.

Domaćima je u ovom susretu pobjeda bila imperativ, kako bi pred posljednje kolo osigurali borbu za plasman u Premijer ligi.

Odlično je Metalleghe ušao u meč. Igrala se 15. minuta kada je Duško Sakan pogodio za prednost od 1:0.

Nakon postignutog gola domaći propuštaju još nekoliko dobrih šansi, ali se na odmor otišli s minimalnih 1:0.

Nastavak meča donosi još nekoliko dobrih šansi. Domaći su bili bolji tim, stvarali su šanse, a do drugog gola su stigli  preko Popovića u 75. minuti za prednost od 2:0.

Na 3:0 povećao je Brković u 85. minuti, da bi gosti preko Zukića u nadoknadi došli do počasnog gola za konačnih 3:1.

U posljednjem kolu ekipi iz Jajca potrebna je pobjeda u Goraždu i kiks Zvijezde u Čapljini za plasman u društvo najboljih.