Sigurne pobjede Borca, Radnika i Krupe, Kozara eliminisana

Kup Republike Srpske, 1/16 finala

D. Rakanović

Danas su na rasporedu bile utakmice šesnaestine finala Kupa Republike Srpske.

U banjalučkom derbiju između prvoligaša Željezničar Sport Teama i premijeligaša Borca odigranom na neutralnom terenu, stadionu BSK-a slavili su crveno-plavi rezultatom 2:1.

Borac je poveo na startu pogotkom Mahira Karića u trećem minutu, da bi nedugo nakon toga Mladen Veselinović pogotkom u 16. minuti udvostručio prednost. Utješni pogodak za Željezničar postigao je Adonis Bilal u 88. minuti iz slobodnog udarca.

Radnik iz Bijeljine lagano je izašao na kraj sa prvoligašem Drinom iz Zvornika savladavši ih sa 4:0. Dvostruki strijelci za Radnik bili su Nedim Mekić i Irfan Hadžić.

Još jedan premijeligaš ekipa Krupe opravdala je očekivanja i u gostima lagano savladala Radnik u Kozarskoj Dubici sa 4:0.

Najveće iznenađenje danas je priredio član područne lige grupa Gradiška Mladost iz Bajinaca koji su na svom terenu savladali prvoligaša Kozaru iz Gradiške sa 1:0 i plasirali se u osminu finala Kupa RS-a.

Najviše pogodaka, čak 11, bilo je u Donjoj Slatini gdje je domaća Mladost savladala rogatičku Mladost sa 10:1.