Sigurne pobjede Brotnja i Posušja

Druga liga Jug, 16. kolo

Četiri utakmice 16. kola Druge lige Jug odigrane su danas, a do pobjeda su došle ekipe Turbine, Brotnja i Posušja.

Ekipa Brotnja je glavni kandidat za ulazak u Prvu ligu Federacije, a tim iz Čitluka je danas na svom terenu savladao Troglav iz Livna s 2:0.

Oba gola Brotnjo je postigao u finišu prvog poluvremena. Marko Grgić je pogodio za 1:0 u 40. minuti, da bi u 43. minuti Silvio Penava povećao prednost na 2:0.

Ovaj rezultat je na kraju bio i konačan, iako je prilika bilo još.

Posušje je slavilo na gostovanju kod HNK Stolac i to uvjerljivo (3:0). Golove za goste postigli su Stipić, Ćuže i Begić.

Turbina je nakon preokreta savladala Ramu s 2:1.

Gosti su poveli u 42. minuti preko Babića, da bi u nastavku tim iz Jablanice preko Škampe i Bešića stigli do preokreta i pobjede.

Meč Igmana i Klisa završen je bez pobjednika (1:1).