Široki bar na jedan dan preuzeo vodeće mjesto

Premijer liga, juniori, 22. kolo

Juniori Širokog Brijega savladali su u 22. kolu Premijer lige ekipu Veleža s 4:1, te su bar na jedan dan preuzeli vodeću poziciju od Željezničara.

Već nakon pet minuta igre Bondža donosi domaćim prednost, da bi sve do 50. minute mreže mirovale, nakon čega je uslijedio spektakl i čak četiri pogotka.

Tatar je pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1, ali Široki preko Menala, Čovića i Leka dolazi do uvjerljive pobjede.

Identičnu pobjedu je ostvario i Zrinjski nad Zvijezdom (4:1).

Čavar je u 28. minuti pogodio za 1:0, da bi gosti iz Gradačca s penala preko Hasića izjednačili šest minuta kasnije.

Ipak, Zrinjski na odmor odlazi vodstvom od 2:1, nakon što je Čavar drugim pogotkom danas donio Plemićima prednost.

Pobjedu domaćih zaključili su Penava i Aćimović u nastavku utakmice za konačnih 4:1.

Golom Ramića Travnik je savladao Drinu s 1:0, dok je meč Slavije i Borca završen bez golova.