Široki bez Evrope, Zrinjskom remi dovoljan

Široki i Zrinjski su na Pecari danas odigrali utakmicu posljednjeg kola, a plasman u Evropu izborio je tim iz Mostara.

Šiorkom je samo pobjeda odgovarala, dok je  Zrinjskom i bod bio dovoljan da se plasira u kvalifikacije za Evropsku ligu.

Domaći tim je dolaskom Blaža Sliškovića upao u rezultatsku krizu, pa je poražen i u finalu Kupa od Olimpica. Posljednja utakmica u sezoni bila je utakmica odluke za Širokobriježane.

Na Pecari je bilo dosta uzbuđenja. U prvih 45 minuta nekoliko prilika na obje strane, no mreže su mirovale.

Na otvaranju drugog dijela Široki je poveo. Wagner je vratio povratnu za Zakarića, a ovaj s tri-četiri metra matira Dujkovića.

Široki je vodio do 69. minute, a onda hladan tuš za domaće. Crnov je matirao Solda s penala za 1:1 i taj rezultat na kraju je Zrinjski odveo u Evropu.

Ovo je prvi put od 2004. godine da Široki neće predstavljati našu zemlju u Evropi.

Široki - Zrinjski 1:1

Široki: Soldo, Džidić, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Peko, Brekalo, Plazonić, Kresinger, Marković.

Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Crnov, Šćepanović, Blaić, Stojkić, Todorović, Mevlja, Nikolić, Petrak.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: