Široki i na Otoci očajan

11. kolo Premijer lige

Fudbaleri Olimpica u 11. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine su na Otoci savladali ekipu Širokog Brijega rezultatom 2:1.

Nogometaši Olimpica ostvarili su laganu pobjedu nad Širokim Brijegom u 11. kolu Premijer lige BiH.

Olimpic je s 3:1 savladao Široki Brijeg, mada je malo ko očekivao da će domaći tim uspjeti doći do bilo kakvih bodova.

Već u šestoj minuti Lelić je promašio veliku šansu, a u 39. minuti Mahović donosi Olimpicu prednost od 1:0.

U nastavku je Olimpic poveo sa 2:0 preko mladog Adnana Osmanovića, koji ej u nastavku dobio šansu, ali rezervista Menalo vraća nadu Širokom Brijegu u 69. minuti.

Ipak, u samoj završnici Plakalo je ovjerio trijumf Vukova, koji su ostavili na dnu Čelik. Širokom je ovo četvrti poraz i nalazi se u donjem dijelu tabele.

Olimpic - Široki 3:1

Olimpic: Bandović, Regoje, Milović, Mahović, Karić, Drljević, Isić, Mašić, Lelić, Hadžić, Vrdoljak.

Široki: Soldo, Pandža, Ćorić, Plazonić, Krstanović, Baraban, Wagner, Lončar, Bralić, Crnov, Marković.