Široki savladao Zrinjski u derbiju i osvojio jesenju titulu

Premijer liga, juniori, 15. kolo

Juniori Širokog Brijega osvojili su titulu jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine.

Široki je u posljednjem 15. kolu jesenjeg dijela prvenstva dočekao Zrinjski, te su slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1.

Domaći su poveli nakon sedam minuta igre preko Luke Juričića, a rezultat 1:0 se zadržao sve do 60. minute kada na scenu stupa Luka Menalo.

Mladi napadač Širokog je postigao tri gola za 20 minuta, te je povećao prednost na 4:0, da bi počasni gol za Zrinjski postigao Marić u sudijskoj nadoknadi.

Željezničar je nakon prvog dijela sezone ostao bod ispod Širokog. Plavi s Grbavice su slavili u Zenici protiv Čelika s 2:0.

Oba pogotka za juniore Željezničara postigao je Ajdin Mujagić. Doveo je Plave u vodstvo nakon 13 minuta igre, a konačnih 2:0 postavio je u 40. minuti utakmice.

Juniori Sarajeva su s 3:1 savladali tuzlansku Slobodu. Bordo tim je preko Pendeka stigao u vodstvo nakon 10 minuta igre, da bi zatim mrežu tima iz Tuzle pogađali Burović i Vazda. Počasni gol za Slobodu postigao je Kamberović.

Čak 73 pogotka u 15 kola primila je Mladost iz Velike Obarske. Ovaj put su stradali na domaćem terenu od Zvijezde s uvjerljivih 6:0.

Olimpic je pregazio Radnik s 5:0, Travnik je u komšijskom derbiju savladao Vitez s 2:1, dok je Slavija kao gost savladala Drinu također s 2:1.

Identičan rezultat bio je i u Mostaru gdje je Velež pogocima Džemića savladao Borac s 2:1.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Premijer liga, juniori, 15. kolo:

Drina - Slavija 1:2 (Musić 68' / Ljuca 53', Stojanović 87')
Široki Brijeg - Zrinjski 4:1 (Juričić 7', Menalo 60', 63', 81 / Marić 90+2')
Olimpic - Radnik 5:0 (Hajdarević 22'p, Ajdinović 34', Ragipović 51', Spahić 63', Bučan 69')
Čelik - Željezničar 0:2 (Mujagić 13', 40')
Travnik - Vitez 2:1 (Vihrić 22', 38' / Matović 63')
Sarajevo - Sloboda 3:1 (Pendek 10', Burović 37', Vazda 56' / Kamberović 87')
Mladost - Zvijezda 0:6 (Hasić 19', Čolić 34', 57'p, 85', Čaušević 70', Piragić 86')
Velež - Borac 2:1 (Džemić 41', 77' / Ljutić 74')