Široki siguran, Olimpik iznenadio
Remi u Istočnom Sarajevu

Četvrtfinala Kupa BiH u fudbalu

Fudbaleri Širokog Brijega deklasirali su Velež u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH u Vrapčićima rezultatom 4:1, a iznenađenje je priredio Olimpik koji je remizirao sa Slavijom u Istočnom Sarajevu (1:1).

Premijerligaš sa Pecare u hercegovačkom duelu protutnjali su Vrapčićima, a već nakon prvog poluvremena izabranici trenera Ivana Katalinića imali su rezultatsku prednost i već tada je bilo jasno da će revanš predstavljati samo formalnost. Gosti su poveli već u trećoj minuti preko Brazilca Alexandrea. Rođene je u igru vratio Adis Jahovića, golom u petoj minuti. No, samo 120 sekundi kasnije drugi Brazilac, Wagner je pogodio za 1:2.

Drugo poluvrijeme u Vrapčićima predstavljalo je samo formalnost za Širokobriježane. Posao im je olakašo i Adnan Kadrić, stoper Veleža, koji je u 58. minuti zbog crvenog kartona ranije morao „pod tuš“. To su Širokobriježani iskoristili i golovima Danijela Kožula (59) i Alexandrea, deset minuta prije kraja meča osigurali su siguran trijumf.

Spalević spasio Slaviju

Mnogo zanimljivije je bilo na SRC Slavija, gdje je federalni prvoligaš, Olimpik napravio iznenađenje odigravši 1:1. Vukovi sa Otoke iznenađenje su najvili već u 13. minuti kada je Vidović pogodio za 0:1. Domaći su do kraja poluvremena krenuli agresivnije ka golu Olimpika, ali i kada je popustila odbrana, na golu je bio siguran Kenan Bećirović.

U nastavku susreta Olimpik se opredjelio za odbranu svoga gola, što im je donekle i uspjelo. Ipak, kapitulirali su u 79. minuti kada je Darko Spalević, vodeći strijelac Premijer lige BiH uspio probiti odbranu i matirati, danas odličnog Kenana Bećirovića za konačnih 1:1.

Slavija – Olimpik 1:1
Strijelci: 0:1 – Vidović (13), 1:1 Spalević – (79).
ISTOČNO SARAJEVO – Stadion SRC Slavija. Gledalaca: 400. Žuti kartoni: Kosorić, Vuksanović (Slavije), Jovanović (Olimpik).
SLAVIJA: Lučić, Regoje, Benović, Simić, Spalević, M. Radonja /od 64. Kokot/, Arsenijević, Šćepanović, Jamina /od 79. L. Kutalija/, Vuksanović, Kosorić. Trener: Zoran Erbez.
OLIMPIK: Bećirović, Murtić /od 83. Redžović/, Čeho, Kajtaz, Genjac, Raščić, Fatić, Vidović, Kozica /od 67. Čulov/, Kurto, S. Radonja /od 89. Kukić/. Trener: Husref Musemić.
Sudija: Siniša Zrnić /Zenica/.

Velež – Široki Brijeg 1:4

Strijelci: 0:1 – Alexandre (3), 1:1 – Jahović (5), 1:2 - Wagner (7), 1:3 D. Kožul (59), 1:4 Alexandre (80).
MOSTAR - Stadion: Vrapčići. Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Kadrić, Jahović, Čajdin (Velež), Topić, Zovko, Wagner, D. Kožul, Božić (Široki Brijeg). Crveni karton: Adnan Kadrić (Velež) u 58. minuti – drugi žuti karton.
VELEŽ: Efendić, Rizvanović, Drakul, Kazazić, Kadrić, Zolj /od 57. Milojević/, R. Demić, Kogler /od 46. Delalić/, Škaljić /od 65. Čajdin/, Jahović, Obad. Trener: Avdo Kalajdžić.
ŠIROKI BRIJEG: Bandović, Costa, Barišić, Jurić /od 46. Granić/, Topić /od 62. Šakić/, Šilić, Wagner Lago, Alexandre, Zovko, Vagner, Kožul /od 62. Božić/. Trener: Ivan Katalinić.
Sudija: Elmir Pilav /Sarajevo/.