Slavija bolja od Čelika

Pobjeda Slavije

Slavija je u nedjelju u okviru devetog kola Premijer lige BiH ugostila Čelik, te slavila s 2:1.

Utakmica u Lukavici odigrana je po veoma teškom terenu, no to nije spriječilo igrače da pruže koliko-toliko pristojnu partiju i na kraju ipak postignu tri gola, od čega su dva završila u mreži gostiju.

Slavija je povela u 25. minuti. Ristić je izveo slobodni udarac s desne strane, ubacio je na drugu stativu, Arsenijević je šutirao, Adilović odbranio i loptu odbio do Spalevića, koji je bio precizan.

Imao je potom Dedić dobru šansu za goste iz Zenice u 26. minuti, ali je pogodio stativu.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Čelik je izjednačio. Selimović je pogodio mrežu Lučića na asistenciju Dedića.

U nastavku je Slavija uspjela da dođe do pobjede. U 79. minuti Pušara je volejom loptu zakucao u mrežu Adilovića.

Slavija je sada šesta sa 15 bodova, dok je Čelik pao na osmo mjesto sa 13 bodova.

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: