Slavija i Sarajevo podijelili bodove

Bez golova u Lukavici

Nogometaši Slavije i Sarajeva podijelili su bodove u prvom susretu nedjeljnog programa drugog kola BHT Premijer lie BiH.

Utakmica u Lukavici je malo kasnila jer su domaći navijači okačili transparent na kojem je pisalo "Vojska Republike Srpske", međutim sudac Goran Paradžik dozvolio je da lopta krene s centra iako transparet nije uklonjen.

Igrači su igrali u nehumanim uslovima zbog velike vrućine, pa je svako malo Paradžik pravio minutu odmora kako bi se igrači osvježili. Sarajevo je bilo nešto bolje u prvom dijelu, ali izostala je realizacija.

Već u prvom napadu Slavije Dudić u prodoru, ali je promašio loptu u ključnom trenutku, ali se i žalio da ga je Dupovac udario s leđa i da je sudac trebao pokazati na bijelu tačku. Već u sljedećem napadu Todorović je iskosa s lijeve strane gađao suprotni ugao, ali ostalo je 0:0.

U 11. minuti katastrofalan pokušaj Osmanagića, zatim i Todorovića u 17. minuti. Sjajnu šansu Osmanagić je imao u 19. minuti nakon duplog pasa s Džakmićem, ali je njegov udarac izblokiran i od svega je to bio samo novi korner za goste.

Todorović je u 39. minuti pogodio prečku, što je bila najbolja šansa za Sarajevo. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Početak drugog dijela protiče u dominaciji Slavije. Karamtić je zaprijetio, zatim i rezervista Karić glavom. Kako se utakmica odmicala, bordo tim je sve više pritiskao. Suljić je u 57. minuti nakon dobre akcije bordo tima pucao preko gola.

U 64. minuti Dupovac je centrirao s desne strane, a lopta umalo iznenadila Tomovića, koji uz pomoć prečke zaustavlja loptu. Uzvratio je nekoliko minuta kasnije Perišića, ali lopta ide preko gola. U 70. minuti Abdulah Oruč, koji je vodio Sarajevo u današnjoj utakmici umjesto suspendiranog Husrefa Musemića, ubacuje u igru i novajliju Anida Travančića.

U 80. minuti najbolja šansa za Slaviju. Bandović je bio savladan nakon udarca rezerviste Karića, ali je lopta pogodila stativu. Nije bilo promjene rezultata do kraja utakmice, pa je Slavija osvojila prvi bod, a Sarajevo sada ima četiri na kontu.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: