Sloga razbila FK Klis hat-trickom Bezera

Druga liga FBiH, 3. kolo

U 3. Kolu Druge lige FBIH Ljubuška Sloga je došla do prvih bodova ove sezone nadigravši FK Klis sa visokih 6:0.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga prvih 20-tak minuta da bi Sloga preuzela sredinu terena i počela stvarati konkretne prilike.

Mrežu gostiju načeo je Hrvoje Jelčić u 31. minuti iz kaznenog udarca, da bi do poluvremena kapiten Milan Vučić povisio za 2:0 glavom nakon ubačaja iz kornera.
Drugo poluvrijeme su se gosti još više povukli ali ih je matirao Jakov Bezer golom u 57. minuti i otklonio svaku sumnju u pobjedu domaćih.

Na 4:0 povisio je Mandić 5 minuta kasnije, u 62. minuti, da bi Bezer nakon školske akcije zabio sa visokih 5:0 u 69. minuti.

Tačku na i stavio je još jednom Bezer za 6:0 u 75. minuti i svoj hat-trick. Drugi klub iz Ljubuškog NK Bigeste se nije dobro proveo u Uskoplju gdje ih je tamošnja Sloga nadigrala sa visokih 5:0.