Sloga u derbiju bolja od Bosne, Gradina od Radničkog

Druga liga Sjever, 9. kolo

OFK Gradina barem je na jedan dan postala lider Druge lige FBiH grupa Sjever.

Ekipa iz Srebrenika je u derbiju 9. kola ugostila Radnički iz Lukavca i upisala je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 42. minuti. Mrežu gostiju iz Lukavca pogodio je Ahmet Šabić za ispostaviće se velika tri boda Gradine.

Lokalni derbi u Tojšićima odigrali su Sloga i Bosna iz Kalesije, a domaći tim je na kraju razbio velikog rivala sa 4:1.

Dugo je Sloga lomila otpor Bosne u ovom meču i u 41. minuti su golom Amela Fejzića došli do vodstva od 1:0.

Isti igrač je u 57. minuti povećao prednost svog tima na 2:0, da bi potom za dvije minute (60. i 62.) Adi Kadić postigao dva gola i Sloga je došla do vodstva od 4:0.

Počasni gol za goste iz Kalesije postigao je Mujkić u 75. minuti.

Pet golova viđeno je u Brčkom gdje je Ingram iz Srebrenika pobijedio Lokomotivu s 2:3, dok je Mramor na domaćem terenu slavio protiv Prokosovića s 2:1.

Neriješenim rezultatom (1:1) završen je duel Dizdaruše i Seone.