Sloga u velikom derbiju bolja od Bosne

Druga liga Sjever, 9. kolo

Veliki komšijski derbi u Drugoj ligi Sjever odigran je danas u Tojšićima, gdje je domaća Sloga savladala Bosnu iz Kalesije s 2:1.

Duel velikih rivala dobro je počeo po goste iz Kalesije. Sadžid Fazlić je u 25. minuti pogodio za vodstvo gostiju od 1:0.

Ipak, samo osam minuta kasnije Selmir Halilović poravnava na 1:1, a ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

Do pobjede Sloga stiže u 72. minuti. Mrežu gostiju ponovo pogađa Halilović za veliko slavlje domaćih navijača.

Svatovac je nakon devet kola vodeći tim prvenstva. Oni su danas kao gosti savladali Dinamo u Donjoj Mahali s 3:2, iako su na poluvremenu imali zaostatak od 2:0.

Još jedan zanimljiv duel odigrao se u Simin Hanu, gdje je Sloga izvukla bod protiv Gradine (2:2), pogotkom u posljednjim trenucima meča.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Sjever:

Druga liga Sjever, 9. kolo:

Sloga Tojšići - Bosna Kalesija 2:1 (Halilović 33', 72' / Fazlić 25')
Dinamo - Svatovac 2:3 (Baotić 5', Filipović 35' / Saburović 56', Vuković 73', Hodžić 90+1')
Mramor - Mladost 2:1 (Kasumović 15', Selimović 67' / Subašić 19')
Prokosovići - Priluk 3:0 (Karić 15'ag, Halilčević 59'p, Aljukić 90+1')
Ingram - Bosna Mionica 1:3 (Dorić 18' / Jukan 16', 83', Mikić 45')
Slaven - Dizdaruša 2:0 (Ikanović 45'p, Salihović 45+2')
Sloga SH - Gradina 2:2 (Suljić 23'p, Omerović 90' / Likić 15'p, Hodžić 62')