TOŠK i Bosna nastavili trku za Prvu ligu

Druga liga Centar, 22. kolo

Četiri utakmice u Drugoj ligi Federacije BiH grupa Centar odigrane su danas, a pobjede su upisale vodeće ekipe Bosna Visoko i TOŠK iz Tešnja.

Bosna je uz dosta muke u Visokom savladala Rudar iz Breze s 2:1...

Gosti su pogotkom Anela Hajre poveli s 1:0 u 38. minuti, ali je Bosna u drugom poluvremenu uspjela da dođe do preokreta i važna tri boda.

Prvo je Čabaravdić u 62. minuti izjednačio rezultat na 1:1, da bi Talić osam minuta kasnije pogodio za pobjedu domaćeg tima od 2:1.

TOŠK je u Tešnju savladao Famos iz Hrasnice s uvjerljivih 3:0.

Domaći su odigrali mnogo bolji meč i zasluženo su slavili pobjedu.

Poveli su pogotkom Hasanbašića nakon 13 minuta igre, da bi u 40. minuti Hankić povećao prednost na 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Skomorac pogotkom za konačnih 3:0 u 59. minuti.

Krivaja je s 2:0 savladala Rudar iz Zenice. Oba pogotka je postigao Fejzić, dok su Borac iz Jelaha i Mladost iz Župče odigrali meč bez pobjednika (1:1).