TOŠK na krilima Bašića drži vrh

Druga liga Centar, 11. kolo:

Ekipa TOŠK-a savladala je večeras kao gost u Kaknju ekipu Mladosti rezultatom 3:1 uz dva gola raspoloženog Sadina Bašića.

Nije dobro počelo za tim iz Tešnja. Okanović je u sedmoj minuti pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0, a ovaj rezultat se zadržao sve do 56. minute.

Sadin Bašić je u 56. minuti susreta izjednačio na 1:1, da bi Hankić u 73. minuti pogodio za vodstvo TOŠK-a od 2:1. Sve dileme oko pobjednika riješio je Bašić drugim golom u nadoknadi vremena za konačnih 3:1.

Katastrofalan poraz doživjela je Stupčanica u Hrasnici kod Famosa (8:0).

Muhić je otvorio seriju pogodaka u sedmoj minuti za 1:0, a zatim je Sarajkić pogodio za 2:0 tri minute kasnije.  Hota je u 36. povećao prednost na 3:0, Sarajkić je u 41. drugim golom povećao na rezultat poluvremena od 4:0.

Tahmaz je prvi pogodio za 5:0 u 58. minuti, a zatim su još Bešić, Sarajkić i Žgalj potvrdili pobjedu od 8:0.

Rudar iz Zenice je golovima Sanida Kulačića slavio u Maglaju kod Natrona (2:0), dok je Ilijaš savladao Usoru s 3:2.

Rudar Breza i Radnik su odigrali bez golova (0:0).

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Centar:

Famos - Stupčanica 8:0 (Muhić 7', Sarajkić 10', 41', 82', Hota 36', Tahmaz 58', Bašić 70', Žgalj 89')
Natron - Rudar Zenica 0:2 (Kulačić 42', 52')
Rudar Breza - Radnik Hadžići 0:0
Mladost - TOŠK 1:3 (Okanović 7' / Bašić 56', 90+2', Hankić 73')
Ilijaš - Usora 3:2 (Buza 14', Kovač 38', Zukić 71' / Jelić 26', 58')