Trijumf Mostar SG Staklorada nad Tangom

Sigurna pobjeda

S. Mlaćo

Aktualni prvak Bosne i Hercegovine Mostar SG Staklorad pobjedom je otvorio novu sezonu Premijer lige BiH.

Mostarci su večeras u dvorani USRC Midhat Hujdur-Hujka porazili Tango iz Istočnog Sarajeva rezultatom 3:1.

Otpor gostiju, Mostar SG uspio je slomiti tek u finišu prvog poluvremena. Igrala se 16. minuta kada je Kristijan Radin preciznim udarcem pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije još jedan lijep pogodak postigao je Daniel Marinho De Souza za rezultat prvog poluvremena (2:0).

U nastavku gosti uspijevaju smanjiti rezultat golom Ognjena Erića iz 31. minute. Dvije odlične prilike potom je propustio Saša Babić, da bi isti igrač u 35. minuti nakon lijepe akcije pogodio za konačnih 3:1.

Dvorana USRC Midhat Hujdur-Hujka u Mostaru. Gledalaca: 200. Sudije: Jasenko Pljevljak i Alem Bajrović (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Radin (16), 2:0 De Souza (18), 2:1 Erić (31), 3:1 Babić (35). Žuti kartoni: Bošković (Mostar SG Staklorad), Jokić, Šarović, Elez (Tango).

Mostar SG Staklorad: Galić, De Souza, Aladžić, Bošković, Hrkač, Sesar, Pavlović, Babić, Džemić, Vesić, Kahvedžić, Radin, Gosto i Kajtaz.

Tango: Delihasanović, Kuljanin, Hadžić, Jokić, Šarović, Kenjić, Bjelica, Curović, Elez, Ikonić, Erić, Šehovac, Radović, Debelnogić.