Ubjedljiva pobjeda kadeta Želje u Tuzli

Plave nade sigurne

S. Mlaćo

U derbi susretu 25. kola Premijer Omladinske lige naše zemlje za kadete nade sarajevskog Željezničara u Tuzli sa 3:0 savladale Slobodu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a igralo se najviše na sredini terena. Gosti su imali dvije lijepe prilike, ali u oba navrata njihovi napadači su se spetljali pred golom Slobode.

Kadeti Željezničara poveli su preko Dženana Osmanovića u 49. minuti, da bi na 2:0 povisio nakon kontre Ahmed Hasanović u 68. minuti.

Sloboda se nakon dva primljena pogotka pokušavala vratiti u igru, ali nakon lijepe kontre gostijugolman Slobode Murga ruši Hasanovića u svom šesnaestercu i Darko Gedžić pokazuje na najstrožiju kaznu.

Siguran izvođač bio je Alen Nuhanović za konačnih 3:0. Igrao se 77. minuti ovog susreta.

Kadeti Željezničara nakon ove pobjede ostali su na prvom mjestu sa 63 osvojena boda, dok je Sloboda četvrta sa 47.