Važna pobjeda Olimpika protiv Širokog

Trijumf Vukova

Fudbaleri Olimpika pobijedili su Široki s 2:0 u susretu 6. kola Lige za opstanak i tako su došli do važne pobjede u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Olimpik je već u prvoj minuti mogao do vodstva. Džugurdić je izašao sam preg Bilobrka, ali je promašio. Uzvratio je potom na drugoj strani Menalo, ali su se domaći izvukli.

Seriju šansi nastavlja Svraka čiji udarac Bilobrk brani, da bi potom uslijedio nešto mirniji tok utakmice.

Iako se igralo otvoreno, tek u finišu prvog dijela gosti su u novoj šansi, ali udarac Markovića brani Bandović.

Otvoren meč viđen je u nastavku, a u 63. minuti domaći su poveli. Čolić je ostao sam pred golom i glavom je pogodio za prednost od 1:0.

Samo pet minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Ovog puta pogađa Kojić za sigurnih 2:0.

Do kraja se Rezultat nije mijenjao i Olimpik je došao do vrijedne pobjede u borbi za opstanak.