Velež sigurno plovi ka luci spasa

Nova pobjeda Rođenih

S. Mlaćo

Nogometaši Veleža upisali su veoma važnu pobjedu u 25. kolu Prve lige Federacije BiH nad Goraždom 4:0.

Mostarci su tako došli do vrijednih bodova, te pobjegli iz opasne zone, s obzirom da su jučer sa 3:0 službenim rezultatili slavili u neodigranom meču protiv Novog Tranvika.

Prvu priliku Velež je imao u 4. minuti kada je Brandao pogodio stativu, ali u 14. minuti isti igrač uspjeva zatresti mrežu gostiju.

Par minuta kasnije isti igrač ponovo trese mrežu gostiju, ovaj put na sjajnu asistenciju Ćosića.

Do kraja prvog poluvremena Mujezinović je također pokušao za domaće, ali ostalo je 2:0.

Na samom početku drugog poluvremena u gostujućem šesnaestercu srušen je Ovčina, ali udarac Zvonića brani Ćeman.

U 66. minuti bilo je 3:0. Tatar je ušao sa klupe i zatresao mrežu gostiju. Do kraja je isti igrač još jednom se upisao u listu strijelaca te su Rođeni slavili sa visokih 4:0.