Velika pobjeda Sloge u Lipnici

Druga liga FBiH, grupa Sjever

Sloga iz Siminog Hana upisala je važnu pobjedu u 27. kolu Druge lige grupa Sjever. Oni su na gostovanju u Lipnici slavili s 2:1, te su i dalje vodeći tim prvenstva.

Nije dobro počelo za goste. Pogotkom Mujagića iz 27. minute, domaći tim je vodio s 1:0, ali ipak u drugom poluvremenu gosti stižu do preokreta.

Prvo je Mirel Ibrahimović u 58. minuti pogodio za 1:1, da bi Salamović s bijele tačke donio Slogi pobjedu od 3:1.

U trci za plasman u Prvu ligu Federacije ostala je i Mladost iz Malešića. Ovaj tim je na svom terenu savladao Dizdarušu s 3:0.

Golove za domaće su postigli Mehanović, Mujkić i Šako.

Bosna je u Kalesiji savladala Mladost iz Puračića s 2:0, Ingram je bio bolji od Sloge iz Tojšića s 3:1, dok su Mramor i Slaven remizirali (1:1).