Velika tri boda za Podgrmeč

Prva liga FBiH, 27. kolo

Fudbaleri Podgrmeča savladali su u 27. kolu Prve lige FBiH ekipu Metalleghea iz Jajca s 2:0, te su došli do važna tri boda u borbu za opstanak..

Dosta težak meč su odigrala ova dva tima. Domaćin je u prvom poluvremenu igrao nešto oštrije, a napadački učinak na obje strane je izostao.

Na odmor se otišlo s nepopularnih 0:0 uz jako mali broj dobrih prilika na obje strane.

Sredinom igre u drugom poluvremenu domaći dolaze do vodstva. Pogodio je Demir Jakupović  za zasluženo vodstvo domaćeg tima.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su sedam minuta kasnije kada Jakupović drugim golom donosi tri boda Podgrmeču.