Visočka Bosna preuzela vrh Prve lige

Pobjeda Bosne nad Orašjem

Visočka Bosna pobijedila je Orašje s 2:1 u derbiju 12. kola Prve lige Federacije BiH, te je preuzela vodeću poziciju na tabeli.

Prvo poluvrijeme derbija 12. kola nije ponudilo mnogo. Domaći su imali dvije odlične šanse preko Čehajića i Cane, ali ih nisu iskoristili.

Gosti su imali također sjajnu šansu preko Đukića, ali je golman domaćeg tima Bekan odbranio njegov udarac.

Na odmor se tako otišlo bez golova, da bi na samom otvaranju nastavka Hrelja uzdrmao prečku Orašja.

Nastavak je ponudio mnogo više uzbuđenja, a nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu, domaći su poveli. Idriz Džafić je zakucao loptu iz leđa za prednost od 1:0.

Ipak, gosti su u 76. minuti došli do gola. Igrala se 76. minuta kada Đurčević pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Međutim, u 79. minuti Bosna stiže do pobjede. Pogodio je Čabaravdić za konačan rezultat susreta od 2:1, a Bosna je ovom pobjedom preuzela vrh Prve lige.