Vitez i Iskra uvjerljivi, Krajina minimalno

Druga liga Zapad, 17. kolo

Druga liga Federacije BiH, grupa Zapad, donijela je sigurne pobjede favorita.

U 17. kolu domaći su slavili u svih šest utakmica, a do kraja će borbu za Prvu ligu voditi Vitez, Iskra i Krajina.

Vitez je u istoimenom gradu pregazio Krajišnik sa 6:0. Domaći su u prvom poluvremenu imali samo gol prednosti i to je u 26. minuti pogodio Petak.

Nastavak je donio još pet golova u mreži gostiju za uvjerljivih 6:0.

Iskra je u Bugojnu s 3:0 pobijedila Vlašić. Dvostruki strijelac za domaće bio je Haris Seferović, dok je treći gol djelo Eldara Omerinovića.

Krajina je u Cazinu s minimalnih 1:0 pobijedila Slogu, a jedini gol na meču je postigao Balić.