Željo ispratio Drinu sa sedam golova u mreži

Premijer liga, kadeti, 6. kolo:

Kadetska Premijer liga Bosne i Hercegovine donijela je ponovo veoma efikasan fudbal, a naročito su bili raspoloženi fudbaleri Željezničara koji su u šestom kolu razmontirali Drinu iz Zvornika sa 7:0.

Ponovo je junak pobjede kadetskog tima Plavih bio Denis Žerić. Sjajni mladi fudbaler je danas postigao hat-trick za samo 33. minute, a u strijelce su se još upisali Almin Memić, Mirza Šubo, Benjamin Šehić i Seid Behram za sigurnih 7:0.

Sloboda je prvi poraz u sezoni doživjela u Mostaru protiv Zrinjskog s 2:1. Sanin Klarić je mlade Plemiće u vodstvo u 20. minuti, da bi Luka Stojić u 71. minuti povećao na 2:0. Počasni gol za Tuzlake postigao je Elmin Hadžikadunić u 74. minuti susreta.

Pogotkom Nedima Hadžića Olimpic je savladao Velež s 1:0, dok su pobjede u ovom kolu slavili Čelik i Radnik.

Na tabeli su Željezničar, Sarajevo i Sloboda izjednačeni sa po 15 bodova...

Slavija - Zvijezda 2:1 (Kanosterevac 45', 65' / Petrović 40')
Čelik - Mladost 4:2 (Mašić 15'p, 24', 56', Arnaut 75' / Erić 25', Borenović 40')
Željezničar - Drina 7:0 (Žerić 6', 15', 33, Behram 88', Šehić 72', Memić 58', Šubo 69')
Radnik - Vitez 4:1 (Milovanović 12, Rakić 27', Živanović 42', Božić 72' / Bajo 24')
Olimpic - Velež 1:0 (Hadžić 71')
Zrinjski - Sloboda 2:1 (Klarić 20', Stojić 71' / Hadžikadunić 74')

Jučer:

Travnik - Sarajevo 0:6 ( Resić 10' Agić 19', 26', Varešanović 51', Veladžić 59', Smajlagić, 60')
Široki Brijeg - Borac 0:0