Željo održao prednost ispred Širokog

Premijer liga, juniori, 21. kolo

Juniori Željezničara i dalje su vodeći tim Premijer lige BiH.

Plavi su u 21. kolu savladali Drinu u Zvorniku rezultatom 3:2.

Nije dobro počelo po Želju. Musić je u 16. minuti pogodio za vodstvo Drine, da bi Čerkez u 19. minuti uspio da izjednači rezultat na 1:1.

Do novog vodstva Drina dolazi u 23. minuti preko Sačevića, ali je Željezničar uspio da dođe do preokreta.

Bašović je u 43. minuti s penala izjednačio na 2:2, da bi Čerkez u 58. minuti drugim pogotkom na utakmici donio Plavima velika tri boda.

Široki je prvi pratilac Željezničara, a ovaj tim je slavio pobjedu na gostovanju kod Borca. Strijelac jedinog gola bio je Leko u 65. minuti susreta.

Sloboda je uvjerljivo savladala Zrinjski s 3:0, dok su juniori Sarajeva uz dosta muke došli do pobjede nad Travnikom (2:1).

Gosti su preko Đogića vodili od 47. minute, ali je pobjedu bordo timu donio Handžić s dva gola u finišu meča.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Juniorska Premijer liga, 21. kolo:

Drina - Željezničar 2:3 (Musić 16', Sačević 23' / Čerkez 19', 58', Bašović 43'p)
Vitez - Radnik 0:1 (Došlo 8')
Sloboda - Zrinjski 3:0 (Mevkić 42', Mušanović 58'p, Dedić 78')
Zvijezda - Slavija 2:0 (Muratović 13', 30') Borac - Široki 0:1 (Leko 65')
Velež - Olimpic 0:1 (Varešanović 59')
Mladost - Čelik 1:3 (Blagojević 69'p / Adilović 14', Šabanović 50', Brkić 83')
Sarajevo - Travnik 2:1 (Handžić 82', 90+2' / Đogić 47')