Žižo postigao četiri gola, Plakalo ponovo junak Bosne

Druga liga Centar, 10. kolo:

Nakon 10. odigranih kola u Drugoj ligi grupa Centar i dalje je vodeća ekipa TOŠK-a iz Tešnja.

TOŠK je danas dočekao ekipu Pobjede, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu od 4:1.

Nije dobro domaći tim otvorio meč. Gosti su autogolom Hasanbašića došli do vodstva od 1:0 nakon dvije minute igre.

Ipak, nastavak utakmice je donio potpunu dominaciju TOŠK-a. Mujkanović je u 17. minuti izjednačio na 1:1, da bi se potom sedam minuta kasnije Hasanbašić iskupio za autogol, te je pogodio pravu mrežu za vodstvo domaćih 2:1.

Drugo poluvrijeme je donijelo dva gola u mreži Pobjede. Osmo Nuhanović je pogodio na otvaranju drugog poluvremena za 3:1, da bi Suljić u 67. minuti pogodio za konačnih 4:1.

Prvi pratilac TOŠK-a je visočka Bosna koja je danas savladala Ilijaš sa 2:1. Bosna je do vodstva stigla u 24. minuti pogotkom Alema Plakala, ali su gosti u 59. minuti preko Jusića došli do izjednačenja rezultata na 1:1.

Međutim, u 84. minuti je Bosna stigla do pobjede. Dosuđen je penal, a precizan je bio Plakalo za pobjedu Bosne od 2:1.

Borac iz Jelaha je uvjerljivo savladao ekipu Stupčanice na gostovanju sa 6:0.  Junak gostiju je Adnan Žižo koji je postigao četiri gola, a u strijelce su se još upisali Mudrov i Buljubašić.

Usora je pogocima Suvale savladala Mladost s 2:0, Krivaja je bila bolja od Rudara s 1:0, dok je meč Radnika iz Hadžića i Natrona iz Maglaja okončan bez golova.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Stupčanica - Borac 0:6 (Žižo 13'p, 18', 42', 52', Mudrov 65', Buljubašić 68')
Bosna - Ilijaš 2:1 (Plakalo 24', 84'p / Jusić 59')
Usora - Mladost 2:0 (Suvala 57', 84')
TOŠK - Pobjeda 4:1 (Mujkanović 17', Hasanbašić 24', Nuhanović 46', Suljić 67' / Hasanbašić 2')
Krivaja - Rudar 1:0 (Imamović 22')
Radnik (H) - Natron 0:0
Rudar - Famos 0:2 (Tahmaz 23', Lagumdžja 72')