Zrinjski osvajač Kupa BiH

Nakon 2:1 u regularnom toku revanš utakmice finala Kupa BiH nogometaši Zrinjskogboljim izvođenjem penala došao je do pobjede i osvojio pehar namjenjen pobjedniku Kupa Bosne i Hercegovine, prvi put u istoriji. Tako će Plemići u narednoj sezoni igrati u Kupu UEFA.

4:1 KRAJ! Davor Landeka je pogodio odlučujući penal za Zrinjski i donio po prvi put u istoriji pehar Kupa Bosne i Hercegovine za ovaj klub.

2:1 Đurić pogodio za Zrinjski, Tosunović šutirao preko gola.

1:1 Ivanković i Osmanhodžić iskoristili prvu seriju.

22:03 KRAJ! ZRINJSKI - SLOBODA 2:1 - Penali će odlučiti pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2007/08 . Solidna utakmica za naše uslove, no na kraju ipak ružne scene, igrači su se zakratko sukobili na terenu, srećom bez većih posljedica. Također, domaći protestuju kod sudija, za koje smatraju da su slabo odradile svoj posao.

21:58 Igraće se četiri minute sudijske nadoknade, a zanimljivo da je policija izbacila navijače Slobode, kojima nije dozvoljeno da gledaju penale, iz razloga poznatih samo čuvarima reda. Bez obzira na sve, nakon 5 sati putovanja valjda su navijači ljudi koji su zaslužili da pogledaju penale u finalu Kupa!

21:53 Pet minuta je do kraja, tempo igre je opao jer očigledno ni jedni ne žele previše riskirati, tako da nismo vidjeli neke velike šanse. Istina, Zrinjski ima loptu i nekoliko poluprilika, pokušaja iz daljine, ali bez konkretnog učinka. Pravila kažu da ako ovako završi, nema produžetaka, šutiraju se penali za pobjednika Kupa.

21:35 GOOOOOL! 2:1 Sve je ponovo na nuli, sve je na samom početku. 67. minut bio je kada se Landeka dobro oslobodio, iskoristio jednu rupu u odbrani Slobode i pogodio za vodstvo koje je ustvari samo izjednačenje!

21:25 Zrinjski nema više izbora, mora se otvoriti maksimalno, pa je tako Jović na teren poslao Perajicu i Smajića umjesto Peze i Selimovića. S druge strane, Malkočević je zamijenio Kasapovića, a na teren posla nekadašnjeg mladog reprezentativca Marija Lamešića.

21:16 GOOOOL! 1:1 Gosti su u prvoj pravoj prilici došli do izjednačenja. Kasapović je ubacio u peterac, tamo je jako loše reagovala domaća odbrana što je iskoristio Tosunović i donio izjednačenje, koje za Slobodu znači osvajanje Kupa ako ovako završi.

21:14 Drugo poluvrijeme počelo je dodjelom nagrade koju navijači domaćih tradicionalno uručuju najboljem igraču Zrinjskog, a to je ove sezone po njihovom mišljenju Mario Ivanković. U drugom dijelu i jedni i drugi vjerovatno će tražiti pogodak, s tim da gosti moraju krenuti ofanzivnije, obzirom da Zrinjskom odgovara i ovih 1:0.

20:59 KRAJ PRVOG POLUVREMENA Zrinjski je na odmor otišao s vodstvom 1:0, do kojeg su došli već u 3. minuti kada je centaršut Ivankovića iz kornera u gol pretvorio kapiten Mostaraca Ivica Džidić. U prvom dijelu bolji su bili domaći, imali više od igre, mada je jasno da se ni Sloboda neće predati i da će do posljednjeg minuta pokušati izjednačiti.

20:43 Dosta protesta vidjeli smo od strane domaćih kada je suđenje u pitanju. Uistinu, igra se dosta agresivno, sa dosta startova koji po jako mokrom terenu postaju izuzetno opasni. U posljednjih desetak minuta bez velikih prilika na obje strane, igra se većinom između dva kaznena prostora.

20:33 Mladen Žižović za sada je najbolji igrač na terenu, a upravo on je bio akter jedne sporne situacije. U kaznenom prostoru srušio ga je Prodanović, ali sudija Mrković pokazao je da se igra nastavi. Utakmica sve bolja, obzirom da i jedni i drugi žele do gola, koji bi i jednima i drugima donio veliku prednost.

20:28 Igra se rasplamsala i gledamo mnogo bolji fudbal u Mostaru. Po žuti karton zaradili su Đurić kod Zrinjskog i Prodanović kod Slobode, a oba zbog grube igre. Sloboda se malo otvorila, no još uvijek bez prave konkretne prilike. S druge strane sa 20-tak metara iz slobodnog udarca pokušao Ivanković i pogodio vanjski dio mreže. Gledalaca sve više, sada već oko 4500.

20:20 Zrinjski i nakon gola ima blagu terensku inicijativu. Sloboda bi morala krenuti svim silama prema Mitrovićevom golu, ali za sada ništa od toga. Jedinu polupriliku vidjeli smo pred golom gostiju, kada je Žižović sa dvadesetak metara šutirao malo iznad gola.

20:14 GOOOOL! Zrinjski vodi 1:0! Ivanković je izveo prvi korner na utakmici, u šesnaestercu se sjajno snašao Ivica Džidić i već u 4. minuti doveo domaće u vodstvo. Inače, ovo je posljednja utakmica Ivice Džidića za Plemiće, obzirom da će od ovog ljeta karijeru nastaviti u Belgiji.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

20:10 Započela je revanš utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Slobode. Na tribinama se sada nalazi oko 2000 gledalaca, ali sigurno je da će, sada kada je u Mostaru stala kiša, tribine biti sve bolje ispunjene. Očekuje se i dolazak čak 15 autobusa gostujućih navijača.

Petnaestak minuta ostalo je do početka revanš utakmice finala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu koju na Bijelom brijegu u Mostaru igraju Zrinjski i Sloboda. Čitav dan u Mostaru pada kiša, pa je možda i to jedan od razloga zašto je na tribinama za sada tek oko 1000 gledalaca.

Treneri su odredili i sastave koji će istrčati, pa je tako Jović na teren poslao Mitrovića, Džidića, Nikolića, Landeku, Matka, Selimovića, Ivankovića, Pezu, Žižovića, Karadžu i Đurića. S druge strane, boje Slobode koja pokušava do prvog velikog trofeja u istoriji, braniće Jović, Prodanović, Mikelini, Čejvanović, I.Babić, Okanović, Zoletić, Jahić, Kasapović, Tosunović i Huseinović.

Sudija večerašnje utakmice je Rusmir Mrković iz Sarajeva, sa pomoćnicima Mujom Tutunom i Goranom Lepirom.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: