Ahmetbašić odveo Bosnu do pobjede nad Vogošćom

A1 liga

Košarkaši Bosne pobijedili su Vogošću 96:85 u prvom susretu doigravanja A1 lige.

Dosta dobar meč odigran je večeras, a na kraju je Bosna upisala pobjedu uz sjajnu partiju Mirze Ahmetbašića.

Prvo poluvrijeme donosi dosta izjednačenu košarku. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 49:40, da bi u nastavku Bosna ipak slomila otpor rivala.

Uspjeli su Studenti da se odvoje, podigli su prednost i na kraju su uspjeli da savladaju protivnika.

Mirza Ahmetbašić je predvodio Bosnu sa 28 poena, Dragičević je dodao 18, dok je su na drugoj strani najefikasniji bili Dinko Peljto s 25 i Ismet Sejfić sa 22 poena.