Bošnjak slavio u derbiju začelja protiv Građanskog

Liga 10

Košarkaši Bošnjaka pobijedili su u 16. kolu Lige 10 ekipu Građanskog iz Bijeljine rezultatom 85:82.

Zasluženo je tim iz Hadžića stigao do pobjede koja im ostavlja kakvu-takvu nadu u borbi za opstanak.

Međutim, nakon prvog poluvremena nije izgledalo da će domaći tim doći do pobjede. Gosti su odigrali dosta dobro prvih 20 minuta i na odmor su otišli sa četiri poena prednosti, 41:37.

Ipak, u nastavku Bošnjak dolazi do preokreta. Uspjeli su odvesti utakmicu na svoju stranu i na kraju su u neizvjesnoj završnici uspjeli da slave pobjedu do koje ih je predvodio iskusni Mujo Tuljković sa 29 poena.

Kod gostiju Marković je ubacio 24, a Negovanović 21 poen.