Brotnjo ponovo u Prvoj ligi BiH

Čitlučani se vraćaju u elitu

Brotnjo je novi prvoligaš i pobjednik Lige za seniore KS HB. U završnici su sa 2:0 savladali Posušje i ponovo izborili Prvu ligu KS BiH.

U prepunoj dvorani u Posušju gdje je napravljena i dodatna tribina za 200-tinjak navijača iz Čitluka, utakmica je kako se i očekivalo počela vrlo nervozno. Igralo se uglavnom koš za koš, više se promašivalo nego pogađalo da bi Buhač u posljednjem napadu donio prednost gostima 19:16.Brotnjo otvara bolje i drugi period i dolazi do svoje najveće prednosti 20:26 zahvaljujući šutevima sa distance centra Planinića. Posušaci prelaze na zonski presing, koriste odsustvo Brečića na terenu/3 osobne/te na kraju poluvremena košem Penave smanjuju na samo 32:33.

Početak drugog poluvremena kao iz snova za domaćine. Nošeni podrškom preko 1500 svojih navijača, koševima Ramljaka, Begića i tricom Mustapića dolaze do 44:37. Tada nastaje 4 „crne“ minute Posušaka kojima Brotnjo pravi seriju 11:0 preko Leske, Buhača i Planinića, da bi tricom Begića domaćin ipak ušao u zadnji period sa minimalnom prednošću 49:48.

Zadnji period Posušje preko Mustapića dolazi do 55:51, Brečić najprije izjednačava 55:55 a zatim trojkom ponovo dovodi Čitlučane u vođstvo 55:58. Čutura “vraća“ trojkom 58:58, a ponovo Brečić serijom uspješnih slobodnih bacanja dovodi svoju ekipu do 58:62. Begić žute iz Posušja posljednji put vraća na 61:62, gosti sjajno izvode slobodna bacanja, domaći igrač Leko promašuje dva bacanja do konačnih 65:69.

Brotnjo je zasluženo novi prvoligaš. U regularnom dijelu natjecanja su osvojili 1. mjesto uz skor 21-1 (jedini poraz u Odžaku), u ovoj natjecateljskoj 2009/10 imaju skor 5:0 sa najvećim rivalom - Posušjem (dvije pobjede u Ligi, dvije u završnoj seriji i jedna u finalu kupa KS HB i to na terenu u Posušju).

Posušje - Brotnjo 65:69
(16:19, 16:14, 17:15, 16:21)
Sportska dvorana u Posušju, gledatelja: 1700
Suci :Dragan Nenadić (Kiseljak), Filip Lovrić (Š.Brijeg), Mila Čavara (Busovača)

POSUŠJE: Rezo 7, A.Ramljak, Čutura 8, Širić, Kevilj, Vranješ, Begić 12, I.Penava 6, J.Penava 6, Leko 4, M. Ramljak 12, Mustapić 10
BROTNJO: Grbavac, Rubin 10, Volarić, Brečić 15, Ćorić, Buntić 4, Doko, Kordić, Buhač 7, Planinić 19, Bevanda 5, Lesko 9.