Budućnost pala u Valjevu

Metalac slavio

Košarkaši Metalca iznenadili su Budućnost u susretu 13. kola ABA lige, te su slavili sa 70:69.

Metalac je u Valjevu uspio da savlada Budućnost, drugu ekipu lige. Srbijanski klub je u jednoj neizvjesnoj utakmici došao do pete pobjede i prekida od četiri vezana poraza.

Podgoričani su gubili 17:14 nakon prve četvrtine, ali su na odmoru vodili jedan razlike (29:30).

U nastavku, također, tvrda utakmica, ali sjajni Jevtović Metalcu donosi trijumf zlata vrijedan.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Dosta neizvjesno je bilo u samoj završnici, da bi Metalac uspio za jedan poen ostvariti trijumf. Ljubičić je ubacio jedno slobodno za trijumf domaćina.

Jevtović je ubacio 17 poena za Metalac, Majstorović 13, a po 11 poena su dodali Kutlešić i Ljubičić. Reynolds sa 19 i Šehović sa 15 predvodili su goste iz Crne Gore.