Bugojancima pripala završnica Kupa SBK/KSB 2017

Pobjeda kadeta BC Bugojno

S. Mlaćo

U organizaciji Basketball club BUGOJNO, u subotu je održan Turnir završnice KUP/SBK 2017.u kategoriji kadeti.

Nakon superiornog osvajanja Lige mladih SBK i šampionske titule najbolje ekipe Lige, Bugojanci su superiorno osvojili i KUP/SBK. Parovi polufinala bili su BUGOJNO BH - Vodopad Jajce 79: 48, i HKK Rama-  Travnik 60: 60.U utakmici za trece mjesto Rama je pobjedila Vodopad 103:46.U borbi za 1. mjesto i pobjednika Kupa SBK/KSB, BUGOJNO BHN je pobjedilo KK Travnik sa 67:48. Pobjednik je dobio šampionski pehar, a svi članovi kluba zlatne medalje.

Najbolji igrač turnira je iz pobjedničkog BUGOJNO BHN, Refik Imamović, koji je proglašen MVP Turnira